PROFIL SPOLOČNOSTI

Od 31.8.2012 je spoločnosť CLIMAPORT s.r.o. oficiálnym distribútorom zn. CARRIER v SR v segmente predaja a servisu klimatizácie pre bytové, komerčné a priemyselné aplikácie, technologické chladenie, výrobníky chladenej vody, fan-coilové jednotky, vzduchotechnické jednotky, VZT koncové prvky a ostatné produkty v rámci skupiny Carrier Airconditioning.

Nadnárodná spoločnosť Carrier Corporation je svetovou jednotkou v klimatizácii a chladení. Cieľom firmy je ponúkať obchodným partnerom kompletný sortiment v oblasti transportného a stacionárneho chladenia, autobusovej klimatizácie, priemyselnej a komfortnej klimatizácie, technologického chladenia, výrobníkov studenej vody, ventilátorových konvektorov, vzduchotechnických centrál a koncových vzduchotechnických komponentov.

Oblasť TZB označovaná ako segment HVAC (Heating-Ventilation-Airconditioning) zahŕňa všetky druhy komfortnej a priemyselnej klimatizácie vhodnej do bytov, kancelárií, administratívnych centier, hotelov, supermarketov, dátových a telekomunikačných centier, nemocníc, bánk a tiež veľkých priemyselných podnikov s požiadavkou na výrobu chladiacej vody. Naši odborníci v spolupráci s projektantmi vedia klimatizáciu a vzduchotechniku doslova „ušiť na mieru“.

Sortiment klimatizačných a chladiacich jednotiek zahŕňa:

Ventilátorové konvektory (fan-coilové jednotky) v parapetnom, podstropnom, kanálovom, kazetovom alebo nástennom prevedení vo výkonových radách od 2 kW do 15 kW
Tepelné čerpadlá:

 • pre rezidenčné aplikácie s tepelným výkonom od 4,6 kW do 13,4 kW – s možnosťou riadenia troch zón (napr. okruh podlahového vykurovania, radiátorový/fan-coilový okruh, okruh teplej úžitkovej vody, prip. s výstupom na bazénový ohrev a s externým vstupom so zdroja vykurovania ako napr. solárny ohrev, záložný kotol a pod.
 • vysokoúčinné priemyselné s výkonom od 15,4 kW do 1752 kW a teplotou vody na výstupe +63°C
 • v prevedení vzduch/voda, voda/voda, zemný kolektor/voda.

Chladiče kvapalín:

 • s vodou chladeným kondenzátorom
 • výkonom od 15 kW do 302 kW (špirálové kompresory)
 • s výkonom od 250 kW do 1752 kW (skrutkové kompresory)
 • s výkonom od 522 kW do 1752 kW (skrutkové kompresory s frekvenčným meničom)
 • so vzduchom chladeným kondenzátorom s výkonom od 4,6 kW do 802 kW (špirálové kompresory)
 • so vzduchom chladeným kondenzátorom s výkonom od 250 kW do 1752 kW (skrutkové kompresory)
 • Absorpčné s výkonom od 17 kW do 5 280 kW (horúca voda, plyn, nízko alebo vysokotlaká para, biomasa, drevná štiepka)
 • Turbo-chladiče s centrifugálnymi kompresormi s výkonom od 825 kW do 5760 kW

Roof-topy – nástrešné kompaktné klimatizačné zariadenia s možnosťou vykurovania cez teplovodný výmenník, tepelné čerpadlo, el.ohrev alebo plynový ohrev
Close control units – kompaktné klimatizačné zariadenia vhodné do dátových a telekomunikačných centier pre presné dodržanie parametrov teploty a vlhkosti vzduchu (Airdale)
Vzduchotechnické centrály – od 2500 m3/hod. do 75.000 m3/hod.
Chladiace trámy – pasívne, aktívne, indukčné
Štrbinové lineárne výustky – koncové vzduchotechnické komponenty s funkciou smerovania vzduchu, prevedenie líniové, kazetové
Stacionárne chladenie – chladiace zariadenia pre chladiarne, pre mraziarne a pre chladiace pulty, vitríny, boxy (zn. Profroid, Alfa Laval)
Zariadenia pre odvod odpadného tepla – vzduchom chladené kondenzátory, suché chladiče, hybridné chladiče, chladiace veže (zn. Profroid, Alfa Laval, Baltimore)

Naše klimatizačné zariadenia sa vyznačujú inteligentnou technológiou, nízkou hlučnosťou, jednoduchou inštaláciou bez narušenia architektonického riešenia priestoru a variabilným návrhom podľa požiadaviek klienta.

Spoločnosť CLIMAPORT má k dispozícii v rámci regiónu team vlastných servisných pracovníkov, ktorý poskytujú odborný servis v rámci technickej podpory pre našich zmluvných dealerov a konečných odberateľov. K dispozícii je pre dlhodobé kontrakty 24-hodinový servis klimatizácie a chladenia.

Obchodní partneri firmy CLIMAPORT doteraz nikdy neodišli bez vhodného riešenia chladiaceho alebo klimatizačného zariadenia, preto sa aj Vy môžete obrátiť na spoločnosť CLIMAPORT, ktorá zariadi, aby všade bola dobrá klíma.

Sme členom:

Slovenský zväz pre chladiacu a klimatizačnú techniku /SZCHKT/

Slovenská rada pre zelené budovy /SKGBC/

kolektív spoločnosti
CLIMAPORT s.r.o.

10
rokov skúseností
17
vlastných zamestnancov
6
miliónov Eur ročný obrat

DÔVODY
PREČO SPOLUPRACOVAŤ S NAMI

1
8