Obhliadka pred montážou klimatizácie je dôležitý krok

Výber klimatizácie je omnoho precíznejší a dôležitejší proces, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Jedná sa o dlhodobú investíciu, ktorú ako každú inú treba dobre naplánovať.

Práve obhliadka je jeden z najdôležitejších krokov pred samotnou montážou klimatizácie. Skúsený technik by už mal mať v oku, kde by bolo jednotku ideálne umiestniť. Nie je nič horšie, ako zle umiestnená klimatizácia. Chlad by mala fúkať voľne do priestoru a nie priamo na osoby, ktoré sa v miestnosti nachádzajú.

Existuje veľa faktorov prečo si montáž a umiestnenie klimatizačnej jednotky vyžadujú odbornú konzultáciu. Napríklad miestnosť, kde sa nachádzajú veľké presklenia a celý deň na ne praží silné slnko, potrebuje jednotku s vyšším výkonom ako miestnosť rovnakých rozmerov avšak s menšími oknami a s nižším osvetlením slnka počas dňa.

Nemenej dôležité je umiestnenie vonkajšej jednotky. Medzi vonkajšou a vnútornou jednotkou sú vedenérozvody, ktoré môžu byť umiestnené buď v lište, a pokiaľ sa klient obáva o poškodenie estetickej stránky priestoru, tak sa dajú jednoducho schovať priamo pod stenu. Všetko je o dohode klienta s technikom.

Obhliadka je nezáväzná a bezplatná. Ak váhate, určite Vám dodá odvahu a presvedčenie, že klimatizácia je dobrá voľba.

Späť k článkom

Kontakt

Sledujte nás

Copyright © 2018 - 2019 Climaport, s.r.o., All Rights Reserved, Developed by MrCode.NET

Mobilná verzia
x

Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies.