Predĺženie životného cyklu výmenníkov a zníženie prevádzkových nákladov

Ochrana výmenníkov pred koróziou

Predĺžte životnosť výmenníkov tepla na Vašom zariadení

Dôležité komponenty na klimatizačných systémoch, ako sú výmenníky tepla, výparníky, kondenzátory na vonkajších chladičoch a suché chladiče, sú nepretržite ohrozované silnou koróziou, z dôvodu poveternostných podmienok a z celkového vonkajšieho znečistenia.

Korózia je prvou/hlavnou príčinou straty účinnosti vo výmenníku tepla

Výmenníky tepla sa vyrábajú z hliníka, ktorý je relatívne odolný voči korózii aj bez akéhokoľvek typu náteru. Avšak drsné podmienky v ktorých sa používajú klimatizačné zariadenia často vyžadujú dodatočnú ochranu. Týka sa to týchto oblastí:

• Pobrežie a prímorské prostredie

• Elektrárne a veľké závody

• Priemyselné prostredia

• Mestské husto znečistené oblasti

• Každé územie, ktoré má vysokú úroveň znečisťujúcich látok vo vzduchu

Existuje veľké množstvo atmosférických vplyvov a vzduchom prenášaných látok, ktoré skracujú životnosť výmenníkov, ako napr.: korozívne soli, kyseliny, zásadité látky a / alebo iné chemikálie.

Dlhotrvajúca antikorózna úprava

Climaport dodáva dlhotrvajúcu antikoróznu úpravu pre výmenníky tepla. Tento preventívny proces utesňuje tepelný výmenník pred prostredím, bez ovplyvnenia prenosu tepla a poklesu tlaku.

Tento proces je možné uplatniť na nové jednotky, ale aj priamo na mieste inštalácie zariadenia prostredníctvom služby „Ochrana výmenníkov“ vďaka našej sieti odborných servisných technikov. Môže byť použitý na zariadenia výrobkov, ale aj na zariadenia tretej strany, a môže byť použitý na akýkoľvek typ výmenníka tepla.

A prečo chrániť?

• Môžeme zdvojnásobiť životnosť výmenníka tepla
• Zabránime predčasnému poškodeniu, strate výkonu a potrebe výmeny výmenníka
• Ročne usporíme až 30% nákladov na energiu

Ošetrené vs. neošetrené výmenníky

 

Dostupné riešenia

Vyberte si z troch komplexných balíčkov: Ochrana, Predĺženie alebo Obnova. Alternatívne si však môžete prispôsobiť balík údržby tak, aby vyhovoval Vašim individuálnym požiadavkám.

Ochrana
• Pre výmenníky / jednotky, ktoré majú 3-4 roky
• Vykonajte štandardné čistenie a ošetrite všetky neupravené výmenníky

Pomôžeme Vám odhaliť plný potenciál vašich zariadení, systémov alebo procesov. Naši technici vykonajú dôkladnú analýzu vašich prevádzkových činností priamo na mieste, odporučia postupy na zvýšenie produktivity vašich zariadení a zníženie celkových nákladov na ich prevádzku a údržbu.

Predĺženie
• Pre výmenníky / jednotky, ktoré majú 4 – 8 rokov
• Vykonajte štandardné čistenie a doplňte úpravu na už ošetrené výmenníky

Plánovanou údržbou/monitorovaním podľa skutočných prevádzkových podmienok predĺžite prevádzkyschopnosť, zvýšite bezpečnosť a ušetríte čas i peniaze. Zvýšite tým spoľahlivosť svojho zariadenia a znížite náklady na údržbu. Nastavenie optimálnych intervalov čistenia je sofistikovanejší spôsob údržby a s nižšími nákladmi. Pomáha identifikovať, ktoré výrobné zariadenie vyžaduje údržbu prv, než dôjde k negatívnemu vplyvu na jeho kvalitu, alebo k neplánovanému výpadku

Obnova
• Pre výmenníky / jednotky, ktoré majú 8 a viac rokov
• Vykonajte hĺbkové čistenie a dôkladne ošetrite výmenníky

Zanášanie prevádzkových povrchov má negatívny dopad na účinnosť a výkon. Na obnovenie a optimalizáciu výkonu zariadenia na prenos tepla a separáciu používa naša spoločnosť špeciálne čistiace prostriedky. Pre dlhodobo udržateľnú produktivitu je kľúčový výber správnej kombinácie čistiacich prostriedkov a parametrov čistiacich procesov tak navrhnutý,  aby bolo vyčistenie účinné, ale nemalo negatívny dopad na materiály zariadenia a životné prostredie.

Obráťte sa na našich odborníkov pre ochranu výmenníkov

Ak máte záujem o kompletnú cenovú ponuku alebo potrebujete konzultáciu ohľadom požiadaviek na ochranu zariadenia a predĺženie tak jeho životnosti, obráťte sa na našich odborníkov.

Využite servisné služby našej spoločnosti. Je to najlepší spôsob, ako si dlhodobo zabezpečiť špičkové výrobné výsledky. Práve široká ponuka servisných služieb je tým, čo vám pomôže pozdvihnúť vaše výrobné postupy na úplne novú úroveň. Naši kvalifikovaní servisní technici s bohatými skúsenosťami s technológiami výmeny tepla, separácie a dopravy kvapalín vedia, ako optimalizovať vašu výrobu. Naše odborné technické zázemie taktiež využívame na údržbu zariadení všetkých značiek.

  • Vyšší výnos z investície vďaka dlhšej životnosti zariadenia
  • Presnejšie plánovanie servisných zásahov a pracovných úloh
  • Optimalizácia spotreby elektrickej energie
  • Nižšie celkové prevádzkové náklady
  • Optimalizácia prevádzkyschopnosti 

 

Viac informácií Vám poskytne:

Tomáš Bakula

Service manager

CLIMAPORT s.r.o.

Levická 7, 949 01 NITRA, Slovakia

Mobil: +421 907 511 490

E-mail: bakula@climaport.sk

Späť k článkom

Kontakt

Sledujte nás

Copyright © 2018 - 2022 Climaport, s.r.o., All Rights Reserved, Developed by MrCode.NET

Mobilná verzia
x

Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies.