Čo je potrebné pri výbere klimatizácie?

Väčšina z nás sa pre chladenie svojich priestorov rozhodne až vtedy, keď udrú prvé veľké horúčavy. Výsledkom potom zvykne byť to, že mnohé klimatizačné jednotky sú u dodávateľov buď vypredané, alebo sa ich doba doručenia a montáže predĺži až na niekoľko týždňov. Preto je dobré pustiť sa do výberu chladenia vášho bytu čo najskôr, najlepšie už teraz.

Pri výbere klimatizácie nie je najrozumnejšie riadiť sa heslom „čím vyšší výkon, tým lepšie“. Dôležitú úlohu zohráva priestor, ktorý potrebujeme vychladiť. Týka sa to nielen veľkosti priestoru, ale aj jeho členitosti, presvetlenia, veľkosti okien, či kvality tesnenia dverí a okien. Rovnako dôležitá je aj miera zateplenia celej budovy.

V prvom rade je potrebné si určiť, koľko miestností v byte, príp. v dome potrebujete klimatizovať. Ak iba jednu, tak je najlepšie zvoliť tzv. split systém, ktorý pozostáva z jednej vnútornej a jednej vonkajšej jednotky.

NÁSTENNÉ KLIMATIZÁCIE CARRIER

V prípade, že je potrebné vychladiť viacero miestností, je vhodné zvoliť multisplit systém, pozostávajúci z jednej vonkajšej jednotky a viacerých vnútorných jednotiek (možnosť pripojenia až piatich vnútorných jednotiek v rôznych prevedeniach), ktoré by mali byť racionálne rozmiestnené v priestore.

MULTISPLITOVÉ KLIMATIZÁCIE CARRIER

Viac informácií Vám poskytne

Ing. Simona Rejdovjanová, Obchodný zástupca odd. HVAC, systémy distribúcie pre veľkoobchod

Levická 7, 949 01 NITRA, Slovakia

Mobil: +421 908 706 492 E-mail: rejdovjanova@climaport.sk,

www.climaport.sk

Späť k článkom

Kontakt

Sledujte nás

Copyright © 2018 - 2022 Climaport, s.r.o., All Rights Reserved, Developed by MrCode.NET

Mobilná verzia
x

Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies.