Mobilná klimatizácia – áno či nie?

Letné horúčavy nútia čím ďalej, tým viac ľudí zadovážiť si klimatizáciu. Nie všetci sú však na začiatku stotožnení s myšlienkou montáže pevnej splitovej klimatizácie a tak začnú premýšľať nad kúpou tzv. mobilky. Robia dobre?

mobilná klimatizácia

PRENOSNÁ KLIMATIZÁCIA CARRIER

Čo vlastne prenosná (mobilná) klimatizácia je?

Prenosná klimatizácia je zariadenie, slúžiace na ochladenie vzduchu v interiéri počas teplých letných mesiacov. Skladá sa z vnútornej jednotky, ktorú je jednoducho možné umiestniť kamkoľvek do priestoru a z odvodnej hadice, ktorá slúži na odvod teplého vzduchu z miestnosti. Hadica má priemer cca 15-20 cm a vyvedieme ju buď cez okno alebo pootvorené dvere.

mobilná klimatizácia

Výhody a nevýhody

Medzi hlavné výhody mobilnej klimatizácie patrí možnosť umiestnenia kdekoľvek v miestnosti s ľahkou schopnosťou prenášania. Taktiež si nevyžaduje odbornú montáž ani žiaden stavebný zásah a tým pádom je používanie možné ihneď po zakúpení.

Prenosná klimatizácia má však aj svoje nevýhody. Jednou z najväčších je neefektívne chladenie, nakoľko hadica slúžiaca na odvod teplého vzduchu z miestnosti je vedená cez otvorené okno/dvere a tým pádom sa nám do interiéru znova cez otvory dostáva teplý vzduch. O to viac musí mobilka pracovať a vzduch ochladzovať, čím vzniká ďalšia povinnosť, a to časté vylievanie vzniknutého kondenzu – vody v odkvapovej miske. Ďalšou nevýhodou je hlučnosť a preto po zvážení všetkých pre a proti si zákazníci nakoniec vo veľkej väčšine zvolia kúpu splitovej klimatizácie. Tá prenosná je odporúčaná iba ako dočasné riešenie.

Späť k článkom

Kontakt

Sledujte nás

Copyright © 2018 - 2019 Climaport, s.r.o., All Rights Reserved, Developed by MrCode.NET

Mobilná verzia
x

Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies.