Latest News

/ Konferencie AQUATHERM a TECHFORUM

AQUATHERM

Naša spoločnosť sa vo februári zúčastnila odbornej výstavy AQUATHERM 2016 Nitra, kde prezentovala najnovšie výrobky z rady VRF zariadení CARRIER X-power, ktorá prináša inovatívne prvky v režimoch odmrazovania, maximálnych teplôt v režime chladenia, vykurovania, široké možnosti riadiacich a monitorovacích systémov.

VRF jednotky Carrier X-power – Leaflet na stiahnutie:

Taktiež bola prezentovaná nová rada kanálových a kazetových fan-coilových jednotiek CARRIER IndroFan 42NL / 42NH, 42GW, ktoré poskytujú zvýšené účinnosti a znížené konštrukčné výšky a hlučnosti a to aj vďaka použitiu technológie s plynulou reguláciou výkonu prostredníctvom LEC motorov ventilátorov.

Kanálové fancoil jednotky 42NL/NH – Leaflet na stiahnutie:

Kazetové fancoil jednotky 42GW – Leaflet na stiahnutie:

Celá výstava sa niesla v duchu témy „Zelené aplikácie“, ku ktorým prispela aj naša spoločnosť prezentovaním novej rady tepelných čerpadiel Xp-Energy Inverter 38AWH s výstupnou teplotou na výstupe až do +60°C a prevádzke v režime vykurovania až do -20°C.

Tepelné čerpadlo Carrier 38AW/80AW – Leaflet akcia na stiahnutie:

Tepelné čerpadlo Carrier 38AW/80AW – Leaflet na stiahnutie:

 

TECHFORUM

(článok, ktorý bol zverejnený TZB haus technik)
Odborná medzinárodná konferencia, ktorá sa konala v priestoroch hotela MIKADO v Nitre, sústredila na jednom mieste a v jeden deň 10 popredných výrobcov a distribútorov TZB systémov. Organizátorom podujatia bola spoločnosť KLIMAK, ktorá je popredným realizátorom TZB diel na slovenskom trhu. Cieľom konferencie bolo vytvoriť podnetné a kreatívne prostredie pre celý reťazec účastníkov TZB procesu.
Medzi 120 účastníkmi tohto podujatia boli projektanti, architekti, zástupcovia developerov, výrobcovia TZB zariadení a ďalší stavební odborníci.

Prednášky boli rozdelené do viacerých blokov, ktoré boli zamerané na aktuálne technologické, ale i legislatívne trendy v oblasti vzduchotechniky, chladenia a vykurovania. Zámerom konferencie neboli bežné produktové prezentácie, ale hľadanie alternatívnych prístupov, modelových štúdií a inovatívnych postupov. Vhodne zvolené tematické okruhy sa podarilo dosiahnuť aj vďaka odborným garantom konferencie, ktorými boli Prof. Ing. Dušan Petráš, PhD. (Slovenská spoločnosť pre techniku prostredia), doc.Ing. Peter Tomlein, PhD. (Slovenský zväz pre chladiacu a klimatizačnú techniku) a Ing. Erika Farenzenová (Slovenská rada pre zelené budovy).

Počas celej konferencie bolo možné do prezentácií interaktívne zasahovať prostredníctvom messenger služby SLIDO, všetky prezentované materiály boli pre účastníkov bezplatne k dispozícii v rámci sekcie Infomarket.
Po celodennej konferencii bol pre viac ako 70 účastníkov pripravený neformálny večerný program, kde nechýbala ochutnávka kvalitnej produkcie malých vinárstiev z nitrianskeho regiónu.

Pevne veríme, že z konferencie TECHFORUM sa podarí vyrobiť pravidelné podujatie, ktoré má ambíciu byť jedným z vlajkových TZB podujatí na slovenskom trhu.

www.tech-forum.sk

Prezentácia spol. Climaport CZT… Áno alebo Nie? Alternatívne riešenia – na stiahnutie:

Top