Aktuality

/ Novinka! Chladič (tepelné čerpadlo) Carrier 30XW-V (30XWH-V)

Nová rada 30XW-V (XWH-V) vychádza z úspešnej rady chladičov AquaForce® a ponúka optimalizovanie prevádzkových parametrov v aplikáciách s variabilnou tepelnou záťažou. Jednou z kľúčových vlastností chladičov Aquaforce s inteligentnou technológiou Greenspeed je invertorom riadený skrutkový kompresor, ktorý významne znižuje spotrebu elektrickej energie a emisií pri čiastočnom zaťažení zariadenia. Táto inovatívna technológia je výsledkom dôkladného testovania a zaručuje stabilnú prevádzku pri vysokých kondenzačných teplotách bez rizika rázov, ktoré je niekedy spájané s odstredivými kompresormi (v režime tepelné čerpadlo), ak sú pripojené k suchému chladiču, alebo pri odberových špičkách.

Chladiče Aquaforce 30XW-V sú k dispozícií spolu s novou generáciou ovládača Touch Pilot, ktorý zákazníkovi ponúka intuitívne používateľské rozhranie s dotykovým farebným displejom. V základnom zobrazení je možné na displeji sledovať všetky dôležité prevádzkové parametre zariadenia.
Ročná spotreba el. energie pri budovách s variabilnou tepelnou záťažou môže byť použitím tohto zariadenia zredukovaná o 30% v porovnaní s chladičom, využívajúcim skrutkový kompresor s pevne nastavenými otáčkami. Okrem toho tento produkt ponúka vynikajúcu spoľahlivosť, minimalizovanie prevádzkových a servisných nákladov.

Štandardne dokáže zariadenie ochladzovať vodu na minimálne 3,3°C a v režime tepelného čerpadla, dokáže na kondenzátorovej strane produkovať vodu až do 50°C.

logo

climaport-02

Chladiče Aquaforce 30XW-V sú navrhnuté tak, aby spĺňali súčasné aj budúce požiadavky energetickej efektívnosti, univerzálnosti a kompaktnosti.

Spoločnosť Carrier podporuje dizajn moderných budov a je odhodlaná pomáhať zákazníkom nájsť najlepšie riešenie pre ich špecifické požiadavky. Na základe analýz rozpočtov a návratnosti (ROI), ponúka zákazníkovi jedno z najlepších riešení s návratnosťou zariadenia do menej ako 2 rokov v porovnaní s tradičnými zariadeniami.

Porovnanie s pôvodným zariadením 30XW

Všetky vyššie spomínané prednosti (nižšie prevádzkové náklady na chod zariadenia, vyššia životnosť zariadenia atď) so sebou takmer vždy prináša mierny nárast ceny zariadenia, oproti klasickému zariadeniu 30XW-P. Pri tejto výkonovej rade je nárast obstarávacej ceny približne + 15 000 €. Na mieste je teda otázka, či sa vôbec investícia do nových technológií oplatí a či dá počítať s návratnosťou vyššej investície

V tomto porovnaní simulujeme prevádzku 2 zariadení (staršej a novšej rady) s chladiacim výkonom cca 470kW. Počet prevádzkových hodín volíme 3650, čo predstavuje prevádzku počas 5 mesiacov v roku. Z porovnania nám vyplýva, že ročná úspora na prevádzkových nákladoch je približne 4200 € a teda investícia do nového zariadenia sa nám vráti približne do 3.5 roka. Netreba sa však obávať ani prípadov kedy návratnosť zariadenia je vyššia napr. 6 rokov, nakoľko technológiou invertorového riadenia sa eliminuje počet štartov kompresora a výrazne sa predlžuje životnosť komponentov.

climaport-01

Počet prevádzkových hodín (ročne) 3650
Cena 1kW/h elektrickej energie 0,13 €
Životnosť zariadenia (rokov) 15
Prevádzka pri plnom zaťažení 5 %
Prevádzka pri čiastočnom zaťažení 95 %
Maximálny chladiaci výkon (kW) Potrebný chladiaci výkon (kW) Nominálny chladiaci výkon pri čiastočnom zaťažení (kW) EER ESSER Predpokladaná ročná produkcia chladu Predpokladaná ročná spotreba el. energie Ročné prevádzkové náklady Úspora na el. energií
Alt. 1 – CARRIER 30XW-P-0562 472,5 472,5 274,05 5,64 6,14 1 036 MWh 170 MWh 22 107 €
Alt. 2 – CARRIER 30XW-V-0580 478,5 472,5 274,05 5,44 7,80 1 036 MWh 138 MWh 17 898 € -24 %


climaport-03

Viac informácii Vám poskytnú odborný zástupcovia spoločnosti CLIMAPORT.

Top